S&D Results 2013

SPLASH & DASH June 2, 2013
Male 5
1 79 Xander Frost Male 5 Betton Hills Prepatory School 1 04:38.0
2 76 Nate Piroth Male 5 Sealey 1 06:13.0
Female 6
1 83 Kate Reichelderfer Female 6 Holy Comforter Episcopal School 2 03:25.0
2 85 Isabella Venclauskas Female 6 Roberts 2 03:45.0
3 84 Selena Humayun Female 6 Temple Israel Preschool 2 03:49.0
4 82 Sofia Mathews Female 6 FAITH presbyterian (Kindergarten) 2 06:41.0
5 86 Katie Coniglio Female 6 Faith Presbytarian Kindergarten 2 06:48.0
Male 6
1 91 hunter bailey Male 6 Imagine at Evening Rose 1 03:10.0
2 90 Fenner David Male 6 Gilchrist Elementary School 1 03:22.0
3 194 Grant Smith Male 6 1 03:36.0
4 81 Jayden Griffiss Male 6 DeSoto Trail Elementary 1 03:58.0
5 92 Jacob Johnston Male 6 Roberts 1 04:14.0
6 87 Brady Koch Male 6 Robert’s 1 04:51.0
7 199 Daniel Schnittker Male 6 1 05:00.0
Female 7
1 108 Danni Waller Female 7 Chairs 3 07:03.0
2 116 Makenna Ponder Female 7 Garrison Piltcher 3 08:29.0
3 113 Lauren Carter Female 7 Desoto Trail Elementary 3 08:40.0
4 106 Lita Frost Female 7 Governors charter academy 3 08:55.0
5 98 Leah Meehan Female 7 Buck Lake 3 09:10.0
6 97 Sofie Mullins Female 7 WT Moore Elementary 3 09:57.0
7 109 Ella Lamberto Female 7 Roberts Elementary 3 09:58.0
8 115 Elysia Fogleman Female 7 Roberts Elementary School 3 09:59.0
9 118 Payton Thumm Female 7 Maclay 3 10:19.0
10 105 Ava Duke Female 7 Hawks Rise Elementary 3 11:56.0
Male 7
1 104 Jake Veleber Male 7 Veleber Homeschool 4 06:46.0
2 96 Neal Porter Male 7 Roberts Elementary 4 06:50.0
3 100 Jesse Stewart Male 7 Whigham 4 07:09.0
4 110 Nicholas Nowicki Male 7 Desoto Trails Elementary 4 07:26.0
5 107 Nolan McCrory Male 7 Canopy Oaks Elem 4 07:49.0
6 102 Hayden Lourenco Male 7 KATE SULLIVAN 4 07:50.0
7 95 Daxtyn Gilbert Male 7 Buck Lake 4 08:14.0
8 192 William Bulloch Male 7 4 08:35.0
9 103 Christian Gonzalez Male 7 Gilchrist 4 08:37.0
10 101 Kenneth Carver Male 7 Kate Sullivan Elementary 4 08:51.0
11 117 Jordan Seitel Male 7 Buck Lake Elementary School 4 09:19.0
12 114 Mateo Silberman Male 7 Maclay 4 09:25.0
13 111 Matthew Fredd Male 7 DTEW 4 09:45.0
14 89 Brody Stafford Male 7 Roberts 4 09:54.0
15 80 Max Fredd Male 7 Celebration Baptist 4 11:57.0
16 99 william winsor Male 7 Gilchrist ES 4 12:01.0
17 112 Daniel Mercado Male 7 Canopy Oaks Elementary 4 13:41.0
Female 8
1 132 Madeline Penney Female 8 Community Christian School 3 07:46.0
2 126 Kennedy Kate Brown Female 8 Roberts 3 07:52.0
3 153 Riley Stafford Female 8 Roberts 3 08:03.0
4 198 Morgan Lord Female 8 3 09:31.0
5 125 Jenna Butler Female 8 Killearn Lakes Elementary School 3 10:05.0
6 129 Chante Huls Female 8 School of Arts and Sciences 3 16:59.0
Male 8
1 121 Ryder Gentry Male 8 Community Christian School 5 05:54.0
2 131 Carter Rothell Male 8 Killearn Lakes Elementary School 5 05:55.0
3 193 Wemerson Howard Male 8 5 07:14.0
4 122 Andrew Somerset Male 8 Gilchrist 5 07:22.0
5 124 William Templeton Male 8 Holy Comforter 5 07:28.0
6 134 Quinn Carrasquilla Male 8 Christ Classical Academy 5 07:34.0
7 128 Noah Alford Male 8 Crawfordville Elementary 5 07:49.0
8 119 Dillon Elliott Male 8 DeSoto Trail Elementary 5 07:54.0
9 133 Joseph Streety Male 8 Kate Sullivan 5 07:55.0
10 136 kole dickinson Male 8 Roberts Elementary 5 08:29.0
11 198 ALex Garcia Male 8 5 09:10.0
12 135 Tyler Schnittker Male 8 Roberts 5 09:14.0
13 137 Jackson Noel Male 8 Holy Comforter Episcopal School 5 09:19.0
14 120 Easton Little Male 8 Community Christian School 5 09:24.0
15 130 Brady Badeau Male 8 Hawks Rise 5 10:03.0
16 200 Eric Schnittker Male 8 5 10:08.0
17 123 Alex Piroth Male 8 Sealey 5 11:09.0
18 127 Tucker Draa Male 8 Kate Sullivan Elementary 5 11:40.0
19 205 Sharif Fuller Male 8 5 12:26.0
Female 9
1 147 Grace Reichelderfer Female 9 Holy Comforter Episcopal School 6 08:02.0
2 152 Clara Alford Female 9 Crawfordville Elementary 6 08:19.0
3 139 Naomi Somerset Female 9 Gilchrist 6 08:40.0
4 165 Abby Schnittker Female 9 Roberts Elementary 6 09:06.0
5 204 Hanna Schnittker Female 9 6 09:59.0
6 191 Kate Bulloch Female 9 6 10:06.0
7 189 Hailey Stoddard Female 9 6 11:04.0
8 140 Aubrey Tangen Female 9 Florida High (FSUS) 6 11:07.0
9 142 Abby Williams Female 9 Holy Comforter Episcopal School 6 11:34.0
10 156 Meaghan Fournier Female 9 Hawks Rise Elementary School 6 11:34.0
11 162 Molly Novin Female 9 Gilchrist Elementary 6 11:45.0
12 160 Kellett Marie Snyder Female 9 Roberts Elementary School 6 11:49.0
13 195 Skyler Fraizer Female 9 6 12:19.0
14 149 Emily Wilder Female 9 Gilchrist Elementary 6 12:56.0
15 157 OLAJIIRE-ROSE ANJOHRIN Female 9 SCHOOL OF ARTS & SCIENCES 6 13:25.0
16 164 Lily President Female 9 Bond Elementary School 6 15:20.0
Male 9
1 209 Wyatt Townsand Male 9 7 06:54.0
2 154 John Miller David Male 9 Gilchrist Elementary School 7 07:35.0
3 158 Tristan Carrasquilla Male 9 Christ Classical Academy 7 07:53.0
4 138 Cody Elliott Male 9 DeSoto Trail Elementary 7 08:06.0
5 155 Michael Smith Male 9 Desoto Trail 7 08:47.0
6 161 Jeremy Roberts Male 9 Buck lake elementary 7 10:14.0
7 143 Bruce Yang Male 9 Killearn Lakes Elementary 7 10:21.0
8 148 Luke Cassels Male 9 Governors Charter academy 7 11:02.0
9 146 Lucas Wheeler Male 9 Trinity Catholic 7 11:04.0
10 145 Tyler Carroll Male 9 Tallavana Christian School 7 13:05.0
Female 10
1 173 Lauren Cook Female 10 Killearn Lakes Elementary 8 06:57.0
2 167 Lauren Wilkey Female 10 Roberts 8 07:23.0
3 171 Kelly Davis Female 10 Roberts Elementary 8 08:23.0
4 182 Margaret Hayes Snyder Female 10 Roberts Elementary 8 08:23.0
5 174 Marina Harvey Female 10 Crawfordville Elementary 8 09:22.0
6 187 Elise Ferguson Female 10 Florida High 8 09:22.0
7 190 Addison Bulloch Female 10 8 09:40.0
8 185 kyndall dickinson Female 10 Roberts Elementary 8 09:43.0
9 166 Hailey Dalton Female 10 Canopy Oaks 8 10:41.0
10 186 Mallory Fredd Female 10 DTES 8 11:03.0
11 188 Emily Fogleman Female 10 Roberts Elementary School 8 11:18.0
12 170 Paige Butler Female 10 Killearn Lakes Elementary School 8 11:23.0
13 180 Meghan Kaschak Female 10 DeSoto Trail 8 11:34.0
Male 10
1 169 Matthew Stephens Male 10 Killearn Lakes Middle School 7 07:33.0
2 178 Garrett Donahue Male 10 Killearn Lakes Elementary 7 07:33.0
3 206 Devin Robinson Male 10 7 08:02.0
4 172 Carter Davis Male 10 Roberts Elementary 7 08:28.0
5 10 Gabriel Stephens Male 10 Tallavana Christian School 7 08:40.0
6 175 Max Lamar Male 10 Roberts Elementary School 7 09:08.0
7 196 Carter Venclauskas Male 10 7 09:26.0
8 183 Simon Holden-Schrock Male 10 Hartsfield 7 10:02.0
9 179 Chad Gray Male 10 WT Moore 7 10:16.0
10 168 Wes Taylor Male 10 Christ Classical Academy 7 11:27.0
11 181 Riley Coon Male 10 Buck Lake Elementary 7 11:58.0
PC 207 William Hollimon Male 10/PC 4      11:53.0
Female 11
1 7 Caitlin Wilkey Female 11 Roberts 9 09:32.0
2 3 Lucy Wright Female 11 Roberts 9 09:32.0
3 17 Sabrina Greer Female 11 Holy Comforter Episcopal School 9 10:02.0
4 5 Sayler Gentry Female 11 Community Christian School 9 10:20.0
5 14 Matilyn Tamplin Female 11 Hawks Rise Elementary 9 12:37.0
6 15 Emma Smith Female 11 Trinity Catholic School 9 12:40.0
7 18 Lauren Badeau Female 11 Hawks Rise 9 12:46.0
8 12 Emylee Mountin Female 11 Hawks Rise Elementary 9 14:10.0
9 4 Loralei Little Female 11 Community Christian School 9 14:15.0
10 11 JAMILYNN LEWIS Female 11 Riversink Elemetary 9 14:50.0
11 6 Kearsten Dalton Female 11 Canopy Oaks 9 17:48.0
12 21 Katherine Gundersen Female 11 Cobb 9 25:24.0
13 26 Lilayia President Female 11 Bond Elementary 9
Male 11
1 23 Zachary Kemeny Male 11 Montford 10 09:11.0
2 19 Robert McCrackin Male 11 Florida State University Schools 10 09:26.0
3 13 Josh Lamar Male 11 Roberts Elementary 10 09:50.0
4 9 Ryan Hilbert Male 11 Killearn Lakes Elementary School 10 11:25.0
5 8 Grant Munson Male 11 The Magnolia School 10 11:48.0
6 16 daniel cary Male 11 homeschool 10 12:30.0
7 20 Aidan Carrasquilla Male 11 Christ Classical Academy 10 13:45.0
8 22 Riley Greenstein Male 11 Cornerstone Learning Community 10 14:00.0
Female 12
1 42 Saige Kemeny Female 12 Montford 11 08:12.0
2 28 Avery Tangen Female 12 Florida High (FSUS) 11 11:00.0
3 33 Sarah Steinkuehler Female 12 Swift Creek Middle School 11 11:46.0
4 2 Juliet Liles Female 12 Swift Creek Middle School 11 11:50.0
5 29 Kayley Williams Female 12 Holy Comforter Episcopal School 11 13:45.0
6 41 Cali Rich Female 12 Deerlake Middle School 11 15:46.0
7 39 Amber McIntosh Female 12 Swift Creek Middle 11 17:48.0
Male 12
1 30 Chris Stephens Male 12 Deerlake Middle School 11 10:22.0
2 36 Jonathan Moore Male 12 Robert’s 11 11:07.0
3 34 Christian Stewart Male 12 Whigham 11 11:36.0
4 27 Oliver Schoonover Male 12 homeschool 11 11:46.0
5 35 Jonah Harvey Male 12 Wakulla Middle School 11 12:39.0
6 43 Zyckearyon Plummer-Green Male 12 Bond Elementary School 11 18:35.0
Female 13
1 47 Nora Amato Female 13 Deer Lake Middle School 12 10:46.0
2 45 Michelle White Female 13 Deerlake 12 11:51.0
Male 13
1 48 Alexander Caspary Male 13 Swift Creek Middle School 12 09:38.0
2 50 Mathis Stresing Male 13 Florida High 12 11:18.0
3 44 Calvin Schoonover Male 13 homeschool 12 11:44.0
4 46 Samuel Mountin Male 13 Deerlake Middle School 12 11:52.0
5 49 Alexander Bowman Male 13 Home 12 12:46.0
Female 14
1 57 Jamira Moore Female 14 Nims Middle School 12 14:03.0
2 59 Shonterrika Cooks Female 14 Nims Middle School 12
Male 14
1 56 Seth Kemeny Male 14 Montford 12 08:01.0
2 1 Joshua Liles Male 14 Swift Creek Middle School 12 09:59.0
3 53 Quin Lamar Male 14 Montford Middle School 12 12:32.0
4 54 Ethan Cary Male 14 Homeschool 12 15:39.0
Male 15
1 60 Brett Nieto Male 14 Swift Creek Middle School 12 13:33.0
2 55 Jamie Moore Male 15 Nims Middle School 12

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.

WANT UPDATES?

2017 Race Dates

• July 23 (Splash & Dash)
• Sept. 3 (Youth & Adult Triathlon)